Kineska Nova godina ili Praznik proleća je najznačajniji tradicionalni kineski praznik i 2023. godine pada u nedelju, 22. januara. Kinezi veruju da je svaka lunarna godina pod vlašću određenog znaka i da te godine imaju osobine i karakterne crte životinja po kojima nose ime. Ova godine je u znaku Zeca, tačnije Vodenog Zeca. U kineskoj kulturi, zec je simbol dugovečnosti, mira i blagostanja. On predstavlja mirnu i strpljivu energiju, dok elemenat vode donosi intuiciju i unutrašnji mir.

Radno vreme:
Od subote, 21. januara pa do petka, 27. januara, Konfucijev institut biće zatvoren zbog obeležavanja Prolećnog festivala. Saradnici Instituta biće dostupni putem telefona i mejla kao i do sada.
Lektori će takođe biti dostupni u toku nedelje putem mejla i telefona navedenih na našem sajtu.

Želimo da Vam godina zeca donese puno sreće!
兔年行大运 (tù nián xíng dà yùn)