Kao i prethodnih godina, Konfucijev institut Univerziteta u Novom Sadu organizuje polaganje ispita za proveru znanja iz kineskog jezika i sticanje zvaničnog HSK i YTC sertifikata.

Mesto polaganja: Filozofski fakultet Univerziteta u Novom Sadu*

(*studenti koji su se prijavili za polaganje ispita u Beogradu, polagaće u Kineskom centru)

Datum HSK ispita: 22. 4.2017.

Datum YCT ispita: 23. 4.2017.

HSK NIVO SATNICA UČIONICA / BROJ KANDIDATA DEŽURNI LEKTORI NAPOMENA ZA BEOGRAD
HSK1 9:00-9:40 Učionica 108 (32) Xu Jingwei, Lai Lin,Chen Hui Su Yuanyuan (20) u Kineskom centru (Beograd)
HSK2 10:10-11:05 Učionica 108 (29) Xu Jingwei, Lai Lin, Chen Hui Su Yuanyuan (6) u Kineskom centru (Beograd)
HSK3 13:30-15:00 Učionica 108 (16) Xu Jingwei, Lai Lin, Chen Hui Su Yuanyuan (2) u Kineskom centru (Beograd)
HSK4 9:00-10:45 Učionica M3 (4) Feng Jin, Wang Xiaoling
HSK5 13:30-15:35 Učionica M3 (2)

Feng Jin, Shi Meng
YCT1 10:00—10:30 Učionica M3 (6) Wang Xiaoling, Shi Meng

VAŽNE NAPOMENE:

• Učenici koji polažu HSK su dužni da dođu pola sata pre početka testiranja (ne sme se kasniti)!
  • Učenici koji polažu HSK su dužni da ponesu lični dokument sa fotografijom na osnovu kojeg su se prijavili za polaganje HSK ispita na sajtu (ličnu kartu ili pasoš, kopija dokumenta se ne priznaje), 2B olovku  i gumicu.
  • Potvrdu o učešću na HSK testu (HSK Admission ticket) učenici će dobiti na mestu testiranja.
  • Učenici, koji ne ponesu lični dokument neće moći polagati test i neće im biti vraćen novac.
  • Sve odgovore učenici su dužni da pišu na obrazac za odgovore i to 2B olovkom.
  • Učenici koji zakasne na deo testa koji se sluša, neće moći da uđu dok se slušanje ne završi, i neće moći naknadno da urade taj deo testa. Učenici koji zakasne na drugi deo testa (razumevanje teksta) neće moći da uđu da rade test.
  • Nije dozvoljeno u učionicu uneti kamere, rečnike, mp3 plejere, mobilne telefone, kompjutere, sveske, udžbenike i slične predmete, kao ni predmete od posebne vrednosti, jer u slučaju nestanka ne snosimo odgovornost.
  • Učenici koji polažu test će imati određeno mesto u učionici, i neće moći da biraju gde žele da sede.
  • Po ulasku u učionicu, nije dozvoljeno napuštanje iste dok se ne završi deo slušanja testa.
  • Rezultati testa će biti objavljeni mesec dana po održavanju. O načinu i vremenu dobijanja Izveštaja o rezultatima testa, možete se informisati 45 dana po održavanju testa.
  • Učenici su dužni da poštuju navedena pravila testiranja, slušaju uputstva dežurnih profesora. U slučaju nepoštovanja pravila, pokušaja varanja i prepisivanja, rezultati testa će biti poništeni.
  • Mobilni telefon mora biti isključen za vreme testiranja.

Srećno!