Polaznici Kampa zajedno sa zaposlenima Konfucijevog instituta

U petak, 15. jula 2022. godine, održana je završna ceremonija u sklopu Letnjeg kampa kineskog jezika i kulture. Nastava je bila podeljenja na nastavu jezika i kurseve kulture, a polaznici su mogli da biraju jedan od kurseva ili sve. Kursevi jezika bili su usmereni na praktični deo, gde je gradivo bilo prilagođeno različitim životnim situacijama. Na časovima kulture, polaznici su mogli da nauče nešto o kaligrafiji i umetnosti kulture čaja, i to pre svega praktično, a imali su prilike i da se oprobaju u obe umetnosti.

Kineski direktor Konfucijevog instituta, gospodin Chen Hui,  pohvalio je rad polaznika kampa tokom dve nedelje trajanja nastave. Istakao je i da se nada, iako je letnji kamp završen, da je ovo samo prvi korak na njihovom putovanju kroz upoznavanje Kine. Gospodin Chen je na kraju izlaganja svim polaznicima uručio potvrde o završenom kursu.

Konfucijev institut Univerziteta u Novom Sadu otvoren je za sve koji žele da nauče više o kineskom jeziku i kulturi. Dobrodošli!